מחלות אורטופדיות

מחלות אורטופדיות כמחלת מקצוע

בתקנות הביטוח הלאומי (ביטוח מפני פגיעה בעבודה) נקבעה רשימת מחלות מקצוע, ביניהן גם מחלות אורתופדיות כלליות כמו פריצת דיסק, מחלות בברכיים ומחלות כף הרגל והקרסול. חברת "נטו זכויות" מסייעת לעובדים רבים הסובלים ממחלות אורתופדיות שונות לממש את זכויותיהם ולקבל את מלוא הפיצויים וההטבות המגיעות להם על פי חוק.

מחלות אורתופדיות כלליות מאפיינות עובדים החשופים לעבודה ממושכת עם מכשירים רוטטים, סבלים, רצפים, נגרים, עובדי תעשייה במגוון תחומים ועוד. מחלות אורתופדיות כמו מחלת הרצפים בורסיטיס של הברך, דלקות פרקים, פגיעות בגב ובצוואר, פריצות דיסק בעמוד השדרה מותני או צווארי, גורמות לסבל רב, להרעה באיכות החיים ולנזקים עצביים העלולים לגרום לקשיי תפקוד.

ליצירת קשר

תסמינים

לכל מחלה ובעיה אורתופדית ישנם תסמינים שונים, לדוגמה פגיעות בגב ובצוואר העשויות לגרום לסבל רב מכאבי גב או צוואר, למוגבלות בתנועה, לקשיי תפקוד עם הידיים, לכאבים גם במצב תנוחה, לקשיי הליכה, לחולשה כללית, לתחושת הירדמות של הרגליים ו/או הידיים, ובמקרים מסוימים לפגיעה אורולוגית בדרכי השתן. במקרים קשים עלולות מחלות אורתופדיות לגרום לשיתוק הרגל או חלק ממנה. לעתים הכאבים מקרינים גם לאזורים אחרים בגוף, באמצעות אבחון מקצועי ובדיקות הדמיה ניתן לאתר את מקור המחלה.

חשוב לדעת חשוב לדעת

כדאי לדעת כי פגיעות בגב, בצוואר וברגליים המוגדרות כמחלות מקצוע נגרמות לרוב עקב רצף אירועים המתמשך לאורך שנים, ובעקבות כך נגרם נזק מתמשך. יש להוכיח קשר סיבתי בין מקום ותנאי העבודה למחלה האורתופדית ממנה סובלים. כך לדוגמה, סבלים ועובדי בניין המתכופפים ומתרוממים מספר רב של פעמים ביום, לרוב תוך נשיאת משקל כבד.

בין המחלות האורתופדיות השכיחות ניתן למנות את המקרים הבאים:

• פריצת דיסק בעמוד שדרה מותני (גב תחתון) עקב הרמת משאות כבדים בעבודה, לדוגמה סבלים.
• מחלות ברכיים המתפרצות עקב שהות ממושכת על הברכיים או עקב לחץ אחר על הברכיים, לדוגמה רצפים.
• פריצת דיסק עמוד שדרה צווארי עקב מנח של הצוואר במבט למעלה או עקב לחץ אחר על אזור הצוואר.
• מחלות כף רגל וקרסול עקב עבודה ולחץ ממושך על כפות הרגליים, לדוגמה טיפוס על עמודים.

מחלות אורתופדיות כלליות כמחלת מקצוע

בחוק הביטוח הלאומי (נוסח משולב) נקבע כי על המבוטח להוכיח כי המחלה האורתופדית נגרמה כתוצאה מעבודתו, לכן עליו להוכיח כי עבודתו חייבה רצף פעולות כלשהו שגרם לבעיה. במקרים מסוימים יש לפנות לבית דין לעבודה על מנת להוכיח בהתאם לתורת המיקרוטראומה כי רצף הפעולות בעבודה גרם להתפרצות המחלה.

לאחר הגשת התביעה לביטוח לאומי יזומן המבוטח לוועדה רפואית שתפקידה לשלול או לקבל את התביעה. הוועדה הרפואית עשויה לקבוע בגין מחלות אורתופדיות כלליות זכאות או אחוזי נכות זמניים או קבועים. ביטוח לאומי מציע סעדים שונים למבוטחים המוכרים כסובלים ממחלת מקצוע, ביניהם פיצוי חד פעמי למבוטח עבורו הוועדה הרפואית קבעה אחוזי נכות בשיעור 9-19%, וכן קצבת נכות חודשית לבעלי 20% נכות ומעלה. הקצבה תחושב בהתאם לשיעור הנכות ותחשיב שכר העובד. כמו כן, מבוטח המוכר כנכה זכאי לקבל טיפול רפואי בחינם ככל שיצטרך.

כיצד לממש את זכויותיכם?

כדי להיערך נכון להגשת התביעה לביטוח לאומי, ועל מנת לממש את מלוא הזכויות והפיצויים, חשוב לפנות לחברת "נטו זכויות". החברה משתפת פעולה עם מומחים כדי להוכיח את הקשר הסיבתי בין התפרצות המחלה למקום ולתנאי העבודה. חשוב לציין כי הוכחת קשר סיבתי בין מקום ותנאי העבודה למחלה אינה דבר של מה בכך.

למידע נוסף ולמימוש זכויותיך בגין מחלות אורתופדיות כלליות, התקשר עכשיו או השאר פרטים באתר ונחזור אליך בהקדם.

יצירת קשר

צרו איתנו קשר צרו איתנו קשר

רוצים לדעת עוד על האפשרויות שלכם ? הירשמו עכשיו לפגישת היכרות ללא עלות!

    השירות אינו משפטי

    דילוג לתוכן